2018 CLARK HIGH SCHOOL TOURNAMENT

HOSTED BY Clark University - Worcester, Mass.

KNELLER ATHLETIC CENTER

FEBRUARY 18-24, 2018

Tournament Central

Date Home Score Away Score Game Number Time Links
 
February
Sun. 18 #3 Sutton 80 #6 Nipmuc 50 Small School Quarterfinal Final
  #2 Narragansett 71 #7 Lunenburg 58 Small School Quarterfinal Final
  #4 Blackstone-Millville 60 #5 Leicester 40 Small School Quarterfinal Final
  #1 Maynard 53 #8 Uxbridge 37 Small School Quarterfinal Final
Mon. 19 #3 Northbridge 38 #6 Westborough 59 Large School Quarterfinal Final
  #2 Grafton 52 #7 Groton Dunstable 64 Large School Quarterfinal Final
  #4 Shepherd Hill 67 #5 Hudson 45 Large School Quarterfinal Final
  #1 Quabbin 52 #8 Auburn 57 Large School Quarterfinal Final
Wed. 21 #2 Narragansett 61 #3 Sutton 64 Small School Semifinal - Live on Charter TV3 Final
  #1 Maynard 59 #4 Blackstone-Millville 50 Small School Semifinal - Live on Charter TV3 Final
Thu. 22 #6 Westboro 54 #7 Groton Dunstable 43 Large School Semifinal - Live on Charter TV3 Final
  #4 Shepherd HIll 46 #8 Auburn 32 Large School Semifinal - Live on Charter TV3 Final
Sat. 24 #1 Maynard 57 #3 Sutton 48 Small School Final - Live on Charter TV3 Final
  #4 Shepherd Hill 73 #6 Westborough 52 Large School Final - Live on Charter TV3 Final

Spectator Info

Champions

Year

Large School 

Small School

2018 Shepherd Hill Maynard
2017 Bartlett Maynard
2016 Nashoba Sutton
2015 Shepherd Hill Sutton
2014 Clinton Sutton
2013 Auburn Littleton
2012 Quabbin Uxbridge
2011 Northbridge Uxbridge
2010 Groton Dunstable Maynard
2009 Groton Dunstable Sutton
2008 Oakmont West Boylston
2007 Westborough West Boylston
2006 Quabbin Bartlett
2005 Westborough Sutton
2004 Groton Dunstable Hopedale
2003 Groton Dunstable Bromfield
2002 Westborough Bromfield
2001 Auburn Sutton
2000 Oxford Hopedale
1999 Quabbin Sutton
1998 Blackstone Millville Sutton
1997 Auburn Nipmuc
1996 Grafton Sutton
1995 Westborough Sutton
1994 Westborough Sutton
1993 Uxbridge Nipmuc
1992 Ayer Lunenburg
1991 North Middlesex Hopedale
1990 Ayer Groton-Dunstable
1989 Ayer Bromfield
1988 Milford Millbury
1987 Milford Narragansett
1986 Bartlett Millbury
1985 Westborough Hopedale
1984 Algonquin Millbury
1983 Auburn Millbury
1982 David Prouty Uxbridge
1981 David Prouty Bartlett
1980 Oxford Bartlett
1979 Algonquin Bartlett
1978 Algonquin Northbridge
1977 Nashoba Oakmont
1976 Algonquin Shepherd Hill
1975 Clinton Shepherd Hill
1974 Clinton Bartlett
1973 Bartlett Groton
1972 Shrewsbury West Boylston
1971 Wachusett Northbridge
1970 Wachusett West Boylston
1969 Leicester West Boylston
1968 Shrewsbury Leicester
1967 Westborough One Division Only
1966 Westborough West Boylston
1965 David Prouty West Boylston
1964 Millbury Nimpuc
1963 David Prouty Hopedale
1962 David Prouty Lunenburg
1961 Millbury Leicester
1960 Millbury Leicester
1959 David Prouty Leicester
1958 David Prouty Sutton
1957 David Prouty Hopedale
1956 David Prouty Northborough
1955 Auburn North Brookfield
1954 Shrewsbury Brookfield
1953 Auburn Townsend
1952 Auburn Northborough
1951 Spencer Northbrough
1950 Grafton Blackstone
1949 Spencer Oxford
1948 Spencer North Brookfield
1947 Spencer West Boylston
1946 Spencer Northborough
1945 Uxbridge Townsend
1944 Shrewsbury Brookfield
1943 No Games Played No Games Played
1942 Spencer Lunenburg
1941 Spencer Upton
1940 Northrbridge North Brookfield
1939 Northbridge Westborough